Dramaťák
FMS Slovenskí rebeli

ORGANIZÁTOR

FMS Slovenskí rebeli
Phone
+421 905 405 455
Email
cernek@energy.sk
Website
http://www.rebeli.sk/
LINK

POLOHA

Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu, Komárno
Pevnostný Rad 142/1, 945 01 Komárno
KATEGÓRIA

VIAC INFORMÁCIÍ

Read More

Date

16 aug 2020

Time

16:45

CENA

Dobrovoľné vstupné

HELENKA – 6. repríza

Helenka. Muzikál, ktorý súbor pod dramaturgiou Jozefa Černeka uviedol na divadelné dosky  v decembri minulého roku. Ide o, v poradí, piaty folklórny muzikál z ich tvorby a doposiaľ mimoriadne úspešný.

Skutočný, takmer obyčajný príbeh jednej neobyčajnej ženy. Helenka žila pred priam 100 rokmi, ale jej príbeh je hmatateľný, aktuálny a prítomný ešte aj v dnešnej modernej dobe.

Ako to teda bolo? Ak by sme sa pozreli na Helenkin život, videli by sme mimoriadne smutný príbeh osudom ťažko skúšanej ženy. O mamu prišla ako 5-ročná, po vydaji sa musela presťahovať zo severného na južné Slovensko, kde aj s rodinou prišli o ťažko nahonobený majetok a už skoro hotový, nový domček. Prišla o svoje prvé dieťa, kvôli šialeným podmienkam, v ktorých žili. Viedenská arbitráž vyhnala Helenku aj s jej rodinou, v dobytčích vagónoch, na východ Slovenska. Po návrate na južné Slovensko si začali stavať nový domček, ktorý opäť stratili príchodom totality a združstevňovania.

Napriek všetkým týmto skutočnostiam je folklórny muzikál farebný a veselý. Ako to je možné? Dielo poukazuje na jednu z najdôležitejších hodnôt života – na rodinu. Helenka, napriek ťažkému osudu, mala cenný dar láskavosti, ktorý sprevádza už niekoľko desiatok rokov všetky nasledujúce generácie. Posolstvo, ktoré znie: „Rodina je všetko,“ je nadčasové, bude platiť navždy.


Neváhajte a príďte si s nami zaspievať či zasmiať sa, veď predsa, robíme to pre Vás. Lístky na predstavenie si môžete rezervovať u Janky na telefónnom čísle 0905 466 107 alebo priamo v udalosti na našom Facebook-u (stačí, ak kliknete na ľavo na „LINK“ a rovnosa presuniete do udalosti na FB). 

 • 00

  days

 • 00

  hours

 • 00

  minutes

 • 00

  seconds

One thought on “HELENKA – 6. repríza

 1. You actually make it seem so easy together with your presentation however I in finding this topic to be actually something that I believe I’d never understand. It kind of feels too complex and very vast for me. I’m having a look ahead in your subsequent submit, I?¦ll try to get the hold of it!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.