Dátum

23 júl 2022
Expired!

Čas

17:30

TAJNÁ LÁSKA-TITKOS SZERELEM – 8. repríza

HLAVNÉ INFORMÁCIE:

  • kedy? – 23.7.2022 (sobota), 17:30
  • kde? – Amfiteáter dôstojníckeho pavilónu v Komárne 
  • koľko budem platiť? – nič, dobrovoľné vstupné 
  • komu mám volať / písať? – našej produkčnej Janke PIPÍŠKOVEJ, 0905 466 107, alebo nám napíšte (Facebook, Instagram, e-mail)

Čo by Vás o Tajnej láske mohlo zaujímať:

  1. Všetky postavy reálne exiistovali a mali istú spojitosť s obcou Bidovce.
  2. Že budeme robiť príbeh práve z Bidoviec je zásluha tanečníkov, pretože pri stavní najnovšej choregorafie sa zamerali práve na túto dedinku.
  3. Že budeme používať aj maďarčinu je zásluhou pani priamo z Bidoviec, našej tzv. “informátorky”. Je to svokra terajšieho starostu. Skladbu (titulnú skladbu z muzikálu) nám prespievala tak, že plynule prechádzala zo slovenčiny do maďarčiny a naopak. Najprv sme si mysleli, že to bola náhoda, a tak sme ju s odstupom času  požiadali, aby nám ju zaspievala opäť. Aj tento raz to zaspievala rovnako. Práve preto sme sa rozhodli, že to zachováme a presne tak, autenticky, to vložíme aj do muzikálu.
  4. V skladbe má aj naša primáška, vedúca ľudovej hudby, Julka Černeková maďarský prízvuk aj keď po maďarsky moc nevie. Je to práve preto, lebo aj naša “informátorka” to tak spievala.
  5. Meno „Biháry“ je spájané s vynikúcajimi rómskymi hudobníkmi pôvodom zo Slovenska. Jeden z nich je dokonca spájaný s korunováciou vo Viedni.
  6. Samuel Jestrebíny (1775 – 1795) skutočne existoval a bol naozaj farár v Bidovciach. Podľa historických záznamov sa dokonca veľmi zaslúžil o rozvoj tamojšieho spoločenstva. V skutočnosti však bol reformovaný (evanjelický) kňaz avšak, pre kontext nášho príbehu ho vykreslujeme ako mladého katolíckeho kňaza.

Neváhajte a príďte si s nami zaspievať či zasmiať sa, veď predsa, robíme to pre Vás. Lístky na predstavenie si môžete rezervovať u našej produkčnej Janky na telefónnom čísle 0905 466 107, taktiež nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook-u, Instagram-u alebo nám napíšte e-mail.


Toto predstavenie je ako miniprojekt súčasťou projektu, ktorý získal finančné prostriedky z Európskej únie v rámci programu Horizont 2020 pre výskum a inovácie na základe grantovej zmluvy č. 770464. (www.chiefprojecteu.com)