Dramaťák

Dátum

31 júl 2020 - 01 aug 2020
Expired!

CENA

Dobrovoľné vstupné

Ujcov minifest za domom 2020

Pozor, pozor!

Na známosť sa dáva, že Ujcov minifest za domom tento rok konať sa bude. V piatok, 31.7. si

Slovenskí rebeli – Komárňan

predstaviť dovolia svoj najnovší folklórny muzikál HELENKA a hneď na to, v sobotu, 1.8. sa my, Dramaťák, ukázať chceme s našim muzikálom ZVER.

Ani o hlade Vás nechať nechceme, a preto v piatok domáci rebelský guláš podávať sa bude, no a v sobotu? V sobotu zas klobásky na grile pripravené jesť môžete.
Tak ako doteraz, vstupné také symbolické máme… Tzv. “koláčovné”. Báť sa nemúsíte, my sa koláčikom len potešíme a spapáme ich, hneď ako Vám príbeh Helenky a mestečka Ghotzinor vyrozprávame.
Preto neváhajte a prídte sa s nami zabaviť, zaspievať si ba aj dačo zjesť a možno aj vypiť.
Dramaťák a FMS Slovenskí rebeli – Komárňan ❤️

Hodinový rozvrh

PIATOK

20:10 - 22:20
Folklórny muzikál HELENKA
Helenka sa narodila v roku 1913. Náš folklórom inšpirovaný súbor o 99 rokov neskôr, v roku 2012. My žijeme v dobe Facebooku, Instagramu a mobilných telefónov. Helenka prežila dve svetové vojny aj totalitu. Naše vzťahy začínajú internetom. Četovaním, zdieľaním fotiek na sociálnych sieťach, držaním sa za ruky, absolvovaním rôznych party time. Helenka svojho manžela ako dospelého spoznala vo štvrtok a v sobotu sa brali. Kým naši rodičia sa idú pretrhnúť, aby sme mali čo najlepší telefón a boli čo najlepšie vybavení do školy, Helenka mohla chodiť do školy len keď už bolo postarané o statok. Jedným z najväčších darov boli topánky a ako veno dostala kravu. Zdá sa, akoby medzi nami a Helenkou bola generačná priepasť. Napriek tomu, alebo práve preto, sa pokúšame o nemožné. Preniesť jej život na divadelné dosky v podobe folklórneho muzikálu.

SOBOTA

20:33 - 22:45
Muzikál ZVER
Zver je pôvodný muzikál z dielne Dramaťáku. Ide o jedenáste naše dielo. Tentokrát sme sa nechali inšpirovať, ale naozaj len voľne, úžasnou rozprávkou Kráska a zviera. Nesledujeme však len príbeh hlavnej hrdinky, ktorá sa obetuje pre otca, ale pozeráme sa na rozprávkový svet pohľadom Osudu. V našom prípade skutočná hlavná hrdinka nepovie jediné slovo. Embluessanté, ako osud nazývame v našom príbehu, je totiž trojjediná bytosť. Svoj príbeh rozpráva predovšetkým tancom, spieva ho v sanskrite, ale hovorí aj v našom jazyku. Tejto role sa vynikajúco zhostili tri predstaviteľky. Tanec pod vedením choreografky Broni Bočánekovej predvádza Lili Teskal, telesné zhmotnenie, slovenské texty a slovenský spev Marína Opálková a spev v najstaršom jazyku bravúrne zvláda Júlia Černeková.

8 898 thoughts on “Ujcov minifest za domom 2020